Môj príbeh

Ahojte. Volám sa Ján Zoričák a som zakladateľom značky Golden Star Video. Narodil som sa v Levoči, kde som aj vyrastal a žijem tu dodnes.

Priznám sa, že v živote som väčšinou blúdil. Nevedel som akú profesiu si vybrať, nevedel som čo by ma bavilo. Teraz už viem, je to kamera! Keď som chodil do školy viem, že ma strašne zaujímal počítač. Stále, keď som prišiel zo školy hneď som sadol za počítač a už to išlo. Síce zo začiatku som hrával hry, ale neskôr som začal sa zaujímať o operačný systém a o to, ako počítač vlastne funguje

Keď som ukončil školu, tak som nevedel čo chcem robiť, kde sa zamestnať. Pracoval som len, aby som niečo zarobil. Nemal som žiadnu víziu. Počas týchto rokov môj starší brat kameroval svadby a rôzne spoločenské akcie. Niekedy ma volal, aby som mu pomohol s kamerovaním stužkovej alebo svadby, ale predtým som sa zdráhal ísť za kameru a niečo natočiť. Sám neviem prečo, veď som si mohol aj popri škole niečo zarobiť. Stále som si myslel, že kamera ma nebude baviť.

Pomáham klientom zachytiť kamerou ich dôležitý deň v živote, aby mali nádhernú spomienku a boli šťastní.

Ján Zoričák

kameraman

Až jedného dňa, keď už ma to nebavilo chodiť do práce, kde Vás raz príjmu potom Vás prepustia, tak som sa rozhodol, že bratovi začnem pomáhať s kamerovaním svadieb. A čo sa nestalo, začal som sa zaujímať o kamerovanie. V tom čase som sa začal venovať aj osobnému rozvoju. To mi veľmi pomohlo, pretože som našiel prácu, ktorá ma baví a začal sa vzdelávať a pracovať na sebe.

Na začiatku roka 2013 som spustil živnosť a začal sa venovať kamerovaniu. Na začiatku som to robil len popri práci, pretože som potreboval ešte mať stály príjem. Brat na začiatku roka odišiel do Anglicka a prenechal mi toto remeslo. Naučil ma, ako si nastaviť kameru, natočiť svadbu, strih videa v strižni, ozvučenie a následný export na DVD alebo Blu-ray disk, za čo som mu dodnes vďačný.

Priznám sa je to skvelé, ak natáčate takú udalosť, akou je svadba alebo stužková slávnosť. Vidíte, akí sú ľudia šťastní a zabávajú sa. Mojou úlohou je tieto krásne okamihy zaznamenať a následne ich spracovať na DVD alebo Blu-ray. Neuznávam ak niekto si myslí, že kamera je o tom či máte žeriav alebo slider a najnovšie drone (natáčanie záberov z vtačej perspektívy). Určite je super mať tieto veci, ale pre mňa je dôležitejšie, ako dokáže kameraman zaznamenať a podať príbeh vo vyslednom videu, akú dá tomu videu emóciu. Ako sú nastavené farby a mnoho ďalších aspektov.

Preto som sa aj rozhodol začať kamerovať svadby a pokračovať v tom čo brat začal a ponúkať ľuďom kvalitné služby v oblasti kamerovania, aby klienti mali radosť z toho, ako prebiehala svadba a užili si to naplno pri kvalitnom obraze aj zvuku. Mojou víziou je natáčať zo svadieb filmy a pozdvihnúť tak natáčanie videa na vyššiu úroveň.

Čo povedali o mne

Video od pána Zoričáka sa naozaj podarilo a boli sme maximálne spokojní nielen s videom, ale aj s prístupom po celý deň našej svadby a taktiež fotenia v nasledujúci deň. Ďakujeme a samozrejme odporúčame ďalej tieto služby.

Denisa Rokos

Ďakujeme ti ešte raz veľmi pekne za všetko. Celé video je krásne, od písma, cez piesne (ktorými si sa trafil do čierneho) až po zostrihané smiešne scénky nakoniec. Úplne si zachytil atmosféru tak, ako sme sa na svadbe cítili a vďaka tebe sme si to mohli znova zopakovať. Si šikovný a veľký profesionál v tom čo robíš a budeme ťa len odporúčať. Ešte raz veľmi pekne ďakujeme. Pekný deň manželia Pekarčíkovci

Lucia Pekarčíková

Ďakujeme Ti veľmi pekne za krásne DVD. Veľmi sa nám páči, ako profesionálne si to natočil, ako kreatívne zinscenoval a ceníme si tvoje veľké úsilie a kopu času, ktorú si investoval. Sme veľmi spokojní s naším rozhodnutím angažovať teba k zväčneniu nášho veľkého dňa. Ešte raz zo srdca ďakujeme a želáme v profesionálnom ako aj v súkromnom živote len to najlepšie. S pozdravom Petra a Karol

Karol Grondžel

Kameramana Jána Zoričáka berieme veeeeeeeeeeeeľmi pozitívne, veeeeľmi dobrý kameraman. Stále si púšťame video a zdá sa nám, akoby sa čas zastavil. Stále si myslíme, akoby to bolo včera. Veeeeľmi dobre odkamerované. Lepšieho kameramana sme ani nemohli mať, palec hore. Najviac sa nám na ňom páčilo to, že nám dal šancu sa vyjadriť, ako a čo chceme mať nakamerované. Fakt super, tešíme sa z toho, lebo je to pamiatka na celý život a myslím, že keď to budú naše deti pozerať, tak sa budú sami čudovať, aké je to super video heeeeee. Ďakujeme krásne Ján Zoričák

Livka a Jožko

Touto cestou by sme sa chceli poďakovať skvelému kameramanovi, vďaka ktorému máme náš najkrajší deň v živote zaznamenaný. Práca bola vykonaná profesionálne a výsledok tomu aj zodpovedá, vždy keď si pozrieme našu svadbu, tak sa cítíme ako keby to bolo iba včera a to je úžasný pocit. Boli sme spokojný so spoluprácou s pánom Zoričákom bol veľmi trpezlivý, ústretový a zachytil všetko dôležité. Patrí Vám veľké ĎAKUJEME !!!!!! Tomáš a Miška Šimkoví.

Tomáš Šimko

Sme veľmi spokojní. Lepšieho kameramana sme si vybrať nemohli, veľmi ústretový a seriózny. Spracovanie dvd je super boli sme nadšení, kvalita 100%ná .. niet čo dodať..náš najkrajší deň je zachytený perfektne a môžeme si ho takto pekne pripomenúť. 🙂

Juliana Gurguľová

Skvelý, milý a profesionálny prístup. Vrelo odporúčame. DVD je urobené krásne, stále by sme si ho púšťali dookola. Ďakujeme veľmi pekne. S pozdravom Veronika a Lukáš Augustinovci.

Veronika Augustinová

Ďakujeme za úžasné spracovanie DVD našej svadby, zachytenia tých najkrajších, najšťastnejších a najlepších záberov pre našu spomienku na náš svadobný deň. Boli sme veľmi spokojný s profesionálnym prístupom a spracovaním Marcel a Miroslava.

Miroslava Teringová

Chceli by sme sa poďakovať za nádherne spracované DVD našej svadby, perfektný a hlavne profesionálny prístup, trpezlivosť a skvelú spoluprácu. Boli sme veľmi spokojní a aj vďaka Vám máme nezabudnuteľnú a dokonalú spomienku na náš svadobný deň. Peťo a Katka.

Katarína Butvinová

Veľmi pekne ďakujeme za krásne a pracne spracovaný náš svadobný deň. Zostrihy z fotenia a svadby boli úúžasné. Trefne zostrihané a doladené do rytmu pesničky.
No, nasmiali sme sa s manželom. =) Veľká vďaka. Veronika & Rudy.

Veronika Sinaiová

VEĽKÉ ĎAKUJEM! Janči, si šikovný kameraman, čo sa nám osvedčilo už na konferenciách a teraz aj na našej svadbe. 🙂 Odporúčam ťa, pretože máš cit pre detail, pretože výsledok tvojho natáčania je úžasný. Toľko smiechu a zábavy, našich priateľov a tých správnych momentov si zachytil – a my sme za to šťastní a vďační. Ďakujeme ti, Peťka a Jarko.

Petra Ragas

Video bolo perfektné. Taktiež aj komunikácia a prístup. Nápady kameramana taktiež skvelé 🙂 Sme úplne spokojní s manželom a odporúčam vrelo aj ďalším párom 🙂

Denisa Kniznerová

Sme veľmi spokojní s videom zo svadby, s kvalitou, s cenou, s prístupom, môžeme len odporúčať ďalej. Je to naozaj PÁN kameraman, ústretový, milý, šikovný a nemáme čo vytknúť, klobúk dole.

Michaela Kušnírová

Veľmi vysoká kvalita spracovania videá a strihu, predčil naše očakávania. Priateľský prístup a splnil všetko na čom sme sa vopred dohodli. Len tak ďalej,
nikdy nepoľavujte vo svojom profesionalizme. Ďakujeme

Emil Hudák

Super prístup, šikovný chalan. Sme veľmi spokojný s videom aj spracovaním. Ďakujeme veľmi pekne a odporúčame.

Emil Balucha

Na kameramanovi sme si dali záležať a určite sme sa rozhodovali aj na základe referencií. Musíme povedať, že náš výber bol skvelý a zodpovedal našej predstave. Jano ukázal veľkú dávku profesionality, kamarátsky a ľudský prístup. Výsledkom bolo veľmi kvalitne spracované video vo Full HD, na ktoré sme skutočne nemuseli dlho čakať. Spracovanie a efekty ocenili aj naši známi, ktorí si už s nami video stihli pozrieť. Ešte raz veľmi pekne ďakujeme za zachytenie nášho svadobného dňa.

Katka a Lukáš Kukuroví

Ochotný a príjemný človek. Snaží sa vyhovieť všetkým požiadavkám. Práca pekna. Odporúčam 🙂 Budeme mať krásnu a originálnu spomienku. Ďakujeme

Ľudka a Janík

So službami a s videom zo svadby sme veľmi spokojní. Práca kameramana je precízna a dodanie diela rýchle. Vrelo odporúčame 🙂

Veronika a Mário