Môj príbeh

Ahojte. Volám sa Ján Zoričák a som zakladateľom značky Golden Star Video. Narodil som sa v Levoči, kde som aj vyrastal a žijem tu dodnes.

Keď som skončil školu, nevedel som presne, kde sa zamestnať. Pracoval som len, aby som niečo zarobil. Počas týchto, pre mňa nejasných rokov, môj starší brat natáčal svadby a rôzne spoločenské akcie. Niekedy ma aj zavolal, aby som mu šiel pomôcť s natáčaním, ale ja som sa zdráhal. Vtedy som si myslel, že kamera ma nebude baviť. Irónia?

Okom kamery zachytávam dôležité okamihy života klientov, aby mali na tieto chvíle nádherné a živé spomienky.

Jedného dňa ma prestalo baviť vstávať ráno do práce, v ktorej som nič nemal isté a preto som sa rozhodol, že začnem pomáhať bratovi s natáčaním svadieb a vezmem svoj život do vlastných rúk. A stalo sa to, že som sa úprimne začal zaujímať o natáčanie. V tom čase som sa venoval aj osobnému rozvoju. To mi veľmi pomohlo, pretože som nakoniec našiel prácu, ktorá ma skutočne baví a robím ju rád.

 

Ján Zoričák

kameraman

Brat ma naučil veľa vecí o natáčaní, napr., ako si nastaviť kameru, natočiť svadbu, ako strihať video, ako si všetko ozvučiť a následne ako exportovať video na DVD alebo Blu-ray disk. Za toto všetko som mu dodnes vďačný. Keď sa brat rozhodol odísť do Anglicka, už oficiálne mi prenechal toto „remeslo“. Na začiatku roka 2013 som si otvoril živnosť a začal sa naplno venovať natáčaniu.

Priznám sa, že je skvelé natáčať takú peknú udalosť akou je svadba alebo stužková slávnosť alebo hocijaký iný významný deň. Ľudia sú šťastní, prežívajú silné emócie a zabávajú sa. Mojou úlohou je tieto ich krásne okamihy zaznamenať a následne spracovať na DVD alebo Blu-ray disk.

Mojou víziou je natáčať svadobné filmy a pozdvihnúť tak natáčanie videa na vyššiu úroveň. Prajem si, aby si klienti užili svoj film vo vysokej kvalite obrazu a zvuku, a aby sa vďaka tomuto filmu vedeli nespočetne veľa krát vrátiť v čase a prežiť svoj veľký deň zas a znova.