Môj príbeh

Ahojte. Volám sa Ján Zoričák a som zakladateľom značky Golden Star Video. Narodil som sa v Levoči, kde som aj vyrastal a žijem tu dodnes.

Priznám sa, že v živote som väčšinou blúdil. Nevedel som akú profesiu si vybrať, nevedel som čo by ma bavilo. Teraz už viem, je to kamera! Keď som chodil do školy viem, že ma strašne zaujímal počítač. Stále, keď som prišiel zo školy hneď som sadol za počítač a už to išlo. Síce zo začiatku som hrával hry, ale neskôr som začal sa zaujímať o operačný systém a o to, ako počítač vlastne funguje.

Keď som ukončil školu, tak som nevedel čo chcem robiť, kde sa zamestnať. Pracoval som len, aby som niečo zarobil. Nemal som žiadnu víziu. Počas týchto rokov môj starší brat kameroval svadby a rôzne spoločenské akcie. Niekedy ma volal, aby som mu pomohol s kamerovaním stužkovej alebo svadby, ale predtým som sa zdráhal ísť za kameru a niečo natočiť. Sám neviem prečo, veď som si mohol aj popri škole niečo zarobiť. Stále som si myslel, že kamera ma nebude baviť.

Pomáham klientom zachytiť kamerou ich dôležitý deň v živote, aby mali nádhernú spomienku a boli šťastní.

Ján Zoričák

kameraman

Až jedného dňa, keď už ma to nebavilo chodiť do práce, kde Vás raz príjmu potom Vás prepustia, tak som sa rozhodol, že bratovi začnem pomáhať s kamerovaním svadieb. A čo sa nestalo, začal som sa zaujímať o kamerovanie. V tom čase som sa začal venovať aj osobnému rozvoju. To mi veľmi pomohlo, pretože som našiel prácu, ktorá ma baví a začal sa vzdelávať a pracovať na sebe.

Na začiatku roka 2013 som spustil živnosť a začal sa venovať kamerovaniu. Na začiatku som to robil len popri práci, pretože som potreboval ešte mať stály príjem. Brat na začiatku roka odišiel do Anglicka a prenechal mi toto remeslo. Naučil ma, ako si nastaviť kameru, natočiť svadbu, strih videa v strižni, ozvučenie a následný export na DVD alebo Blu-ray disk, za čo som mu dodnes vďačný.

Priznám sa je to skvelé, ak natáčate takú udalosť, akou je svadba alebo stužková slávnosť. Vidíte, akí sú ľudia šťastní a zabávajú sa. Mojou úlohou je tieto krásne okamihy zaznamenať a následne ich spracovať na DVD alebo Blu-ray. Neuznávam ak niekto si myslí, že kamera je o tom či máte žeriav alebo slider a najnovšie drone (natáčanie záberov z vtačej perspektívy). Určite je super mať tieto veci, ale pre mňa je dôležitejšie, ako dokáže kameraman zaznamenať a podať príbeh vo vyslednom videu, akú dá tomu videu emóciu. Ako sú nastavené farby a mnoho ďalších aspektov.

Preto som sa aj rozhodol začať kamerovať svadby a pokračovať v tom čo brat začal a ponúkať ľuďom kvalitné služby v oblasti kamerovania, aby klienti mali radosť z toho, ako prebiehala svadba a užili si to naplno pri kvalitnom obraze aj zvuku. Mojou víziou je natáčať zo svadieb filmy a pozdvihnúť tak natáčanie videa na vyššiu úroveň.

Čo povedali klienti

Video od pána Zoričáka sa naozaj podarilo a boli sme maximálne spokojní nielen s videom, ale aj s prístupom po celý deň našej svadby a taktiež fotenia v nasledujúci deň. Ďakujeme a samozrejme odporúčame ďalej tieto služby.

Denisa Rokos

Sme veľmi spokojní. Lepšieho kameramana sme si vybrať nemohli, veľmi ústretový a seriózny. Spracovanie dvd je super boli sme nadšení, kvalita 100%ná .. niet čo dodať..náš najkrajší deň je zachytený perfektne a môžeme si ho takto pekne pripomenúť. 🙂

Juliana Gurguľová

Chceli by sme sa poďakovať za nádherne spracované DVD našej svadby, perfektný a hlavne profesionálny prístup, trpezlivosť a skvelú spoluprácu. Boli sme veľmi spokojní a aj vďaka Vám máme nezabudnuteľnú a dokonalú spomienku na náš svadobný deň. Peťo a Katka.

Katarína Butvinová