Môj príbeh

Ahojte. Volám sa Ján Zoričák a som zakladateľom značky Golden Star Video. Narodil som sa v Levoči, kde som aj vyrastal a žijem tu dodnes.

Keď som skončil školu, nevedel som presne, kde sa zamestnať. Pracoval som len, aby som niečo zarobil. Počas týchto, pre mňa nejasných rokov, môj starší brat natáčal svadby a rôzne spoločenské akcie. Niekedy ma aj zavolal, aby som mu šiel pomôcť s natáčaním, ale ja som sa zdráhal. Vtedy som si myslel, že kamera ma nebude baviť. Irónia?

Okom kamery zachytávam dôležité okamihy života klientov, aby mali na tieto chvíle nádherné a živé spomienky.

Jedného dňa ma už nebavilo chodiť do monotónnej práce, v ktorej som nič nemal isté a preto som sa rozhodol, že začnem pomáhať bratovi s natáčaním svadieb a vezmem svoj život do vlastných rúk. A stalo sa to, že som sa úprimne začal zaujímať o natáčanie. V tom čase som sa venoval aj osobnému rozvoju. To mi veľmi pomohlo, pretože som nakoniec našiel prácu, ktorá ma skutočne baví a robím ju rád.

Brat ma naučil veľa vecí o natáčaní, napr., ako si nastaviť kameru, natočiť svadbu, ako strihať video, ako si všetko ozvučiť a následne ako exportovať video na DVD alebo Blu-ray disk. Za toto všetko som mu dodnes vďačný. Keď sa brat rozhodol odísť do Anglicka, už oficiálne mi prenechal toto „remeslo“. Na začiatku roka 2013 som si otvoril živnosť a začal sa naplno venovať natáčaniu.

Priznám sa, že je skvelé natáčať takú peknú udalosť akou je svadba alebo stužková slávnosť alebo hocijaký iný významný deň. Ľudia sú šťastní, prežívajú silné emócie a zabávajú sa. Mojou úlohou je tieto ich krásne okamihy zaznamenať a následne spracovať na DVD alebo Blu-ray disk.

Mojou víziou je natáčať svadobné filmy a pozdvihnúť tak natáčanie videa na vyššiu úroveň. Prajem si, aby si klienti užili svoj film vo vysokej kvalite obrazu a zvuku, a aby sa vďaka tomuto filmu vedeli nespočetne veľa krát vrátiť v čase a prežiť svoj veľký deň zas a znova.

Viktória Zoričáková

Ahojte. Moje meno je Viktória a v tomto kratučkom príbehu o mne vám predstavím to, ako som sa dostala k nakrúcaniu svadobných videí a stala sa súčasťou Golden Star Video. 🙂

Na začiatok považujem za dôležité povedať, že sa rada učím nové veci a myslím si, že s trochou praxe a pevným odhodlaním sa človek dokáže naučiť robiť čokoľvek. Vďaka tomuto presvedčeniu som sa dostala aj k nakrúcaniu svadobných videí.

Po ukončení vysokej školy v odbore učiteľstvo anglického jazyka a literatúry a nemeckého jazyka a literatúry nastal čas hľadať si prácu. A aj som ju v priebehu niekoľkých mesiacov našla. Prácu mojich snov. Som sprievodkyňa v múzeu. Možno to neznie zaujímavo, ale pre mňa je to ideálna práca. Vždy som chcela pracovať s ľuďmi a používať jazyk, komunikovať. 🙂 Hoci to je moja práca snov, stále som jedným očkom pokukovala po tom, čo robí môj priateľ.

Som hrdá na to, že je svadobný kameraman. Hovorievala som si, že akú má tiež peknú prácu. Ľuďom predsa zvečňuje ich jedinečné okamihy. Pracuje síce, keď sa ostatní bavia :D, ale konštatovala som, že je to naozaj krásna práca a keď som videla jeho výsledky…čo vám budem hovoriť… padla mi sánka. Ak máte dobrého a šikovného kameramana, tak z vášho svadobného dňa vám neostane nejaký rozmazaný, roztrasený záznam, ale pozerateľný, krásny, večerný FILM, ktorý si budete chcieť púšťať dookola! Z vašej vlastnej svadby! Film!

S priateľom sme jeden večer sedeli spolu a slovo dalo slovo a ja som priateľa vyprovokovala k tomu, aby ma zoznámil s kamerou. Hneď na to ma z vlastnej iniciatívy zobral na jedno podujatie, kde som bola statickou kamerou. Táto skúsenosť bola pre mňa úžasná a hoci som hneď všetko nespravila dokonale správne, bavilo ma to a chcela som byť lepšia. Priateľ ma v tom podporoval a zaučil si ma. Dnes už máme za sebou niekoľko spoločne natočených svadieb. 🙂

Čo ma na nakrúcaní svadobných videí vlastne baví? Byť súčasťou tak jedinečného a krásneho dňa dvoch zamilovaných mladých ľudí je samo o sebe veľmi príjemné, avšak mať možnosť vidieť to všetko spoza kamery je pre mňa silný zážitok. Totižto, každú sekundu za kamerou prežívam s vedomím, že práve to, čo nakrúcam je jedinečný okamih tých dvoch ľudí, ktorý im vďaka mojej prítomnosti ostane už navždy. Bude to ich osobná spomienka, ktorú si budú môcť pozerať a svojím spôsobom aj prežívať zas a znova. Navyše sa z toho časom môže stať dedičstvo, ktoré zdedia ich deti či vnúčatá.

Zachytávať na kameru, tak dôležitý deň, akým je svadobný, je obrovská zodpovednosť. O tom niet pochýb. Občas mi pred nakrúcaním ani nie je dobre 😀 , to je vtedy, keď sa objaví pocit zodpovednosti, ktorý sa snaží vyvolať obavy a neistotu. Len čo sa však spustia kamery, viem, že tam musím byť prítomná na 100%. A  namiesto toho, aby ma ten pocit zodpovednosti premohol a zlomil, ja ho použijem ako hnací motor, aby som sa úplne sústredila na to, čo robím a všetko podmanila tomu, aby výsledok mojej práce, bol čo najlepší.

Som vďačná za to, že v živote môžem robiť to, čo ma baví. Mám skvelú prácu, ktorú robím od pondelka do piatku a niekoľko sobôt v roku mám možnosť byť súčasťou svadieb, po ktorých ostávajú krásne spomienky či už vo forme fotografií alebo aj svadobných videí, ku ktorým prispievam svojou maličkosťou aj ja. 🙂

Bude mi cťou, byť súčasťou aj vášho svadobného dňa. 🙂