Kúsok raja aj pre malých turistov. Zejmarská roklina

Turistická trasa Zejmarskou roklinou je síce krátka, avšak o nič vás neukráti. Príroda sa tu na pár metrovom úseku Slovenského raja naozaj vybláznila a ponúka krásu nedotknutej prírody pre malých aj veľkých.

Vodopád

Pre malých turistov veľké dobrodružstvo

Rebrík

Keď sme s priateľom prechádzali roklinou, stretli sme viacero rodín s deťmi. Chodník, ktorý tu vedie má len necelý kilometer, a prejsť sa dá za 45 min, preto je lákadlom pre rodiny.

Odporúčam pevnú turistickú obuv a dávať pozor kam šliapete, lebo ide o technicky náročnejšiu trasu. Na zemi sú voľne pohodené kamene a konáre, na niektorých úsekoch sú stúpačky a prechádza sa tu aj kovovými rebríkmi popri vodopádu.

Krásy rokliny  

Ako som už spomínala, ide síce o krátku trasu, avšak o nič vás neukráti. V tejto rokline nájdete všetko, čo ako turista od prírody Slovenského raja očakávate.

Do rokliny sa dá vstúpiť z dediny Mlynky – Biele Vody. V čase od 8:00 do 17:00 sa tu vyberá vstupné. Na jednu osobu je to 1,50 eur/deň. Takmer hneď po vstupe do rokliny vás čaká stúpanie. Prevýšenie tu predstavuje 228 m. Hoci teda väčšinu cesty šliapete do kopca, na jeho vrchole vám bude odmenou pekný výhľad.

Nálepkove vodopády

Najväčším lákadlom tejto rokliny sú jednoznačne Nálepkove vodopády. Je to sústava vodopádov, ktorých dĺžka je 22,5 m.

Keď vyjdete na vrchol, ocitnete sa na mieste Geravy. Na tomto mieste stojí horský hotel, v ktorom sa môžete ubytovať, alebo si na veľkej lúke pred ním oddýchnuť.

Z miesta Geravy sa dá zíjsť lesnou cestičkou na Dedinky, kde si môžete vychutnať pokoj pri vode. Nachádza sa tu totiž vodná nádrž Palcmanská Maša.

Ísť či neísť?

Určite ísť. Ak chcete navštíviť Slovenský raj, ale netrúfate si na dlhé a náročné turistické trasy, alebo ak chcete ukázať krásu tohto národného parku menším deťom, určite na to odporúčam práve túto roklinu. S trochou obozretnosti sa dá jednoducho a bezpečne zdolať

0 0 hlasujte
Hodnotenie článku

Zdielajte článok na:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Odoberať
Upozorniť
guest
0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Vaše myšlienky ma potešia, zanechajte komentár.x