Prvá svadba v roku 2017

Je 7. januára 2017 a začínam natáčať prvú svadbu tohto roku. Vonku je mrazivých -15 °C a vydávam sa na cestu do dedinky Lendak. Začiatok natáčania mám naplánovaný na 7:30 hod, pretože začínam natáčať prvé zábery u nevesty, kde jej kozmetička nanáša na tvár make-up.

Obliekanie

Filmovanie prebieha v poriadku všetko vychádza, tak ako má a po natočení make-upu nevesty púšťam sa do natáčania svadobných šiat a ostatných doplnkov, ktoré patria ku obliekaniu nevesty, ako sú topánočky, podväzok, nahrdelník, náušnice. Potom čo som natočil nevestu, ako sa oblieka, tak som spolu s fotografom sa presunul k ženíchovi. U ženícha to prebiehalo rovnako samozrejme bez make-upu. 🙂 Po obliekaní nasledovalo odpytávanie ženícha od mamky. Po odpytaní sme sa presunuli so ženíchom a s celým svadobným sprievodom ku neveste, kde nasledovala odobierka nevesty od rodičov.

Mrazivá zima

Pri natáčaní som sa trošku bál o kameru, pretože prechádzať z vonku dnu do domu a naopak viackrát je pre techniku škodlivé, kedže vonku bolo spomínaných –15 °C. Našťastie sa nič nestalo a všetko bolo natočené úplne v poriadku. V zálohe som mal ešte jednu kameru keby náhodou sa niečo stalo.

Svadobný obrad

Po odobierke nevesty nasledoval sprievod do kostola sv. Mikuláša, kde si Katka a Jakub povedali svoje ÁNO. Po kostole nasledovali krátke gratulácie, pretože vonku bola riadna kosa a tak sme sa hneď presunuli do reštaurácie Hučava v Tatranskej kotline neďaleko Lendaku. Je to krásna reštaurácia a bol som milo prekvapený priestormi a aj obsluhou, ktorá zvládla všetko na výbornú.

Prechádzka a fotenie

Túto krásnu reštauráciu som využil aj na natáčanie záberov do klipu z prechádzky a fotenia, pretože nad reštauráciou sa nachádzali izby na ubytovanie. Zábery som natáčal v izbe, kde boli mladomanželia ubytovaní, pretože v kaštieli Strážky, kde sme mali naplánované filmovanie a fotenie, tak sa nakoniec mohlo len fotografovať.

Čepčenie nevesty

Svadba Katky a Jakuba bola v tom výnimočná, že dedinka Lendak odkiaľ pochádzajú snúbenci sa nachádza v oblasti Goralskej, kde určité tradície prebiehali ináč, ako tu na Spiši. Spomeniem hlavne čepčenie nevesty, kde priamo na parkete nevestu Katku čepili viaceré ženy. Daváli jej čepiec a ešte jej upravovali kroj v ktorom bola oblečená. Ostatné ženy a dievčatá vytvorili veľý kruh a spievali ľudové piesne. Po čepčení nevesty nasledovali gratulácie hostí, ktorích na oplátku mladomanželia ponúkali kúskom koláča a štamperlikom pálenky. Po gratuláciách sa mladomanželia presunuli na parket a začal sa redový tanec.

Poďakovanie mladomanželom

Na záver by som chcel popriať mladomanželom nech sa im darí a nech sú v živote šťastní a som veľmi rád, že som mohol byť pri tom, ako si povedia svoje ÁNO a celú ich svadbu zaznamenať a spracovať. Ďakujem.

PS: Videoklip zo svadby Katky a Jakuba

0 0 hlasujte
Hodnotenie článku

Zdielajte článok na:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Odoberať
Upozorniť
guest
0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Vaše myšlienky ma potešia, zanechajte komentár.x