Ako si vybrať svadobné obrúčky?

Prípravy na svadbu sú náročné a jednou z povinností, ktorou si mladí musia prejsť je výber svadobných obrúčok. Vybrať si tie pravé svadobné obrúčky nie je vždy ľahké. Je to asi ako s výberom životného partnera, veď tiež vám ostane na celý život. Je dôležité podotknúť, že práve prstene sú fyzickou pripomienkou vášho manželského sľubu a ostávajú vám navždy. Veľa faktorov môže ovplyvniť konečné rozhodnutie, ako budú vaše obrúčky vyzerať. Tu je zopár vecí, nad ktorými je dobre vopred popremýšľať.

Materiál z ktorého sa vyrábajú svadobné obrúčky

Zlaté obrúčky

Zlato

Najznámejším materiálom pre výrobu obrúčok je zlato. Kedysi bolo „in“ žlté zlato, dnes to už neplatí. Na výber máte aj biele či ružové zlato. K dispozícií sú aj krásne viacfarebné obrúčky, kde sa prepoja buď dve alebo dokonca aj všetky tri farby. Zlato je veľmi kvalitný a trvácny materiál, preto je v tomto prípade skvelou voľbou.

Striebro

Striebro je mäkký kov a preto obrúčky z neho nie sú až také trvácne. Pri porovnaní so zlatom, však ide o lacnejší variant.

Drevo

Nie je to až taký tradičný materiál na výrobu obrúčok, ale v súčasnosti zažíva rozkvet. Pekne spracované drevo do tvaru obrúčky je veľmi originálnym nápadom. 

Existujú samozrejme aj iné materiály, z ktorých sa dajú vyrobiť obrúčky: titán, nerezová oceľ, či dokonca keramika a iné.

Svadobné obrúčky a ich dizajn

Prstene

Klasika nikdy nevyjde z módy a to platí aj o dizajne obrúčok. Jednoduché hladké obrúčky vyzerajú dobre na každej ruke. Ak však nie ste fanúšikom klasiky, určite vám v zlatníctve vyhovejú a ponúknu vám dizajn na mieru. Na výber máte prstene zdobené kamienkami alebo gravírovaním alebo aj kombináciou týchto dvoch možností. Kamienky môžete mať po celom obvode obrúčky alebo len na jej časti.

Tradičnejšou možnosťou, čo sa týka dizajnu, sú lesklé svadobné obrúčky, no pekne vyzerajú aj s rôznou povrchovou úpravou. Vybrať si môžete z rôznych výbrusov alebo matných prevedení.

Určite netreba zabudnúť aj na šírku prsteňov. Každý z nás má inú dĺžku aj hrúbku prstov, preto by sme mali prehodnotiť, aký hrubý prsteň bude vyzerať dobre na našej ruke. Šírka obrúčok sa meria v milimetroch a zväčša sa pohybuje od 2 mm po 9 mm. Priemerná obrúčka má teda približne 5 mm.

Skúste porozmýšľať aj nad tým, čo sa každému z vás páči a ak sa nezhodnete na jednotnom dizajne obrúčok, vyberte si každý svoj vlastný dizajn. Už dávno totižto neplatí, že obrúčky musia ladiť, alebo byť totožné. Ženské sú obvykle viac zdobené a môžu byť tenšie, pričom mužské sú širšie a dizajnovo jednoduchšie.

Gravírovanie obrúčok je potrebné?

Gravírovanie nie je povinnosťou ale, ak by ste svojej životnej láske chceli nechať odkaz na obrúčke, je to samozrejme možné. Vygravírovať sa dá všeličo. Tu ponúkame nápady:

  1. Dátum svadby – táto možnosť patrí ku klasike a určite ju ocenia najmä tí, ktorí dátumy nenosia v hlave
  2. Iniciály svojich mien/celé mená – toto je tiež jedna z najčastejších možností gravírovania
  3. Zaľúbený odkaz: Milujem Ťa, Ľúbim Ťa, Si môj svet, Navždy spolu,
  4. Obrázok – stačí si vybrať nejaký symbol vašej lásky. Môže ísť o niečo jednoduché (srdce) alebo o niečo originálnejšie (napríklad, ak ste sa so svojou polovičkou stretli v horách, môžete si dať vygravírovať práve obrysy hôr).

Cena svadobných obrúčok

Obrúčka na ruke

Čo sa týka ceny, tá vie veľmi kolísať a záleží len na rozpočte snúbencov, koľko do obrúčok môžu/chcú investovať. Veľa závisí od materiálu. Čím kvalitnejší a vzácnejší materiál, tým sú aj obrúčky drahšie. Dnes sa však dajú zohnať pekné a jedinečné obrúčky aj za pár desiatok eur. Jednou z lacnejších možností sú napríklad drevené svadobné obrúčky, či obrúčky z chirurgickej ocele. K najdrahším materiálom patrí zlato. Keďže cena obrúčok môže byť skutočne vysoká, pred tým ako sa rozhodnete vybrať si tie svoje, odporúčame si vopred určiť rozpočet a vyberať si svadobné obrúčky práve v tejto cenovej hladine.

Rozhodnete nezabúdajte na to, že obrúčky sú symbolom vášho manželstva a ostanú vám na celý život. Dobre si preto zvážte, či najnovšie trendy v oblasti obrúčok sú pre vás to pravé. Zamyslite sa nad tým, či s nimi budete spokojní aj o 10, 20, či 50 rokov.

Veríme, že si výber svadobných obrúčok so svojím partnerom užijete.

Na svadobnom obrade si vymeníte svoje krásne svadobné obrúčky, preto som sa rozhodla priložiť tento článok Svadobný obrad v kostole v ktorom sa dozviete, ako takýto obrad prebieha, aby ste boli pripravený.

Zdroj obrázkov: www.pexels.com

0 0 hlasujte
Hodnotenie článku

Zdielajte článok na:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Odoberať
Upozorniť
guest
0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Vaše myšlienky ma potešia, zanechajte komentár.x