Chodník korunami stromov

Chodník korunami stromov
Zdroj foto: Ján Zoričák

Ak hľadáte krásne výhľady nielen na naše veľhory – Tatry, ale aj na okolité dediny, mestá, a kopce, určite zvážte návštevu Chodníka korunami stromov v Bachledovej doline. Príjemné prírodné prostredie, čerstvý horský vzduch a jedinečná myšlienka – prechádzka vo výške korún stromov, sú zárukou skvelého zážitku.

Áno, je to tak. Slovensko je úžasnou krajinou, kde sa dá vidieť skutočne všeličo a Chodník korunami stromov je len jedným z milióna príkladov. Navyše je táto turistická atrakcia bezbariérová, takže vítaný je tu naozaj každý návštevník. 600 metrov dlhý chodník ponúka prechádzku druhovo pestrým lesom.

Lanovka alebo peši

Lanovka
Zdroj foto: Ján Zoričák

K jedinečnému chodníku, ktorý doslova prechádza korunami stromov, sa dostanete od parkoviska buď lanovkou alebo peši. Pešia turistická trasa má 2,5 km a  je mierne náročná. Odporúčame preto adekvátnu turistickú obuv a za zlého počasia zvážiť výstup lanovkou. Peši výstup trvá približne 40 min.

Prechádzku po chodníku dopĺňajú edukačné zastávky, ktoré sú určené všetkým vekovým skupinám a dozviete sa vďaka nim opäť niečo viac o prírode.

Suchý tobogán
Zdroj foto: Ján Zoričák

Najväčším lákadlom pre tých najodvážnejších je pochôdzna sieť, ktorá je umiestnená na vrchole vyhliadkovej veže. Nachádza sa vo výške 32 metrov.

Výhľady z vyhliadkovej veže sú dych berúce a preto predpokladáme, že sa vám z tejto veže nebude chcieť ani odísť, ale ten čas raz nastane a ak sa budete chcieť dostať z  veže späť dole skôr než ostatní, určite využite 67 metrov dlhý suchý tobogan. A adrenalín máte zaručený.

Otváracie hodiny:

máj – jún       9:00 – 17:00

júl – august    9:00 – 18:00

september       9:00 – 17:00

október – apríl  9:00 – 16:00

Upozornenie: Posledný vstup je možný 1 hodinu pred zatvorením.

Cenu vstupného nájdete v cenníku.

Toto jedinečné miesto vám dávame do pozornosti nielen ako miesto na turistiku, ale aj ako miesto na svadobné fotenie či nakrúcanie videa. Krásne fotky alebo aj video záznam s výhľadom na Tatry z netradičnej výšky nemá predsa každý. 😊

Váš tím Golden Star Video

0 0 hlasujte
Hodnotenie článku

Zdielajte článok na:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Odoberať
Upozorniť
guest
0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Vaše myšlienky ma potešia, zanechajte komentár.x