Program na svadbu. Zábavné aktivity

V poslednej dobe sa stretávam s tým, že sa na svadbách čoraz častejšie konajú rôzne zábavné aktivity-hry. Je to zábavný program pre hostí. Oživí to svadobnú hostinu, aby tá nebola len o tancovaní, ale aj o inej forme zábavy. Aký program na svadbu prichystať? Nižšie nájdete našu ponuku.

Mne, ako kameramanovi, sa takýto nevšedný program veľmi páči, a preto som sa rozhodol napísať tento článok, aby som vám ponúkol tipy na hry, aké sa hrajú na svadbách alebo, s ktorými som sa stretol.

Mladomanželský kvíz

Program na svadbu
Zdroj foto: Ján Zoričák

V tejto hre sa postavia dve stoličky, na ktoré si sadnú mladomanželia a to chrbtom k sebe, aby nevideli akú odpoveď ten druhí ukáže. Obidvaja sa vyzujú a vymenia si topánočky, tak že ženích bude držať v jednej ruke svoju topánku a v druhej nevestinu lodičku a nevesta takisto. Moderátor tejto hry im dáva otázky, na ktoré obidvaja odpovedajú zdvihnutím topánky alebo lodičky.

Napríklad moderátor dá takúto otázku: Kto bude umývať riady po večeri v kuchyni? A mladí odpovedajú zdvihnutím topánky. Čiže, keď zdvihnú obidvaja ženíchovú topánku, tak znamená, že ženích umýva riady. V tejto hre ide o to, koľkokrát sa mladomanželia zhodnú, toľkokrát sa na konci kvízu pobozkajú.

Otázky na svadobný kvíz.

Svadobný koč

Svadobný koč
Zdroj foto: Ján Zoričák

V tejto hre sa postaví 9 stoličiek. Stoličky budú usporiadané nasledovne: v predu dve stoličky, na ktoré si sadnú hostia, ktorí budú imitovať kone, za nimi bude jedna stolička, na ktorú si sadne kočiš. Ďalej za ňu sa postavia dve stoličky, na ktorých budú sedieť mladomanželia a okolo mladomaželov sa postavia štyri stoličky a to tak, že na ľavej strane dve stoličky a na pravej strane ďalšie dve stoličky. Na tieto stoličky si sadnú vybraní hostia, ktorí predstavujú kolesá svadobného koča. Moderátor tejto hry začne rozprávať príbeh a keď v príbehu spomenie kočiša, tak kočiš sa musí postaviť a obehnúť celý svadobný koč dookola, ak to nespraví ihneď, musí vypiť poldeci a tak to platí u všetkých hráčov. Keď sa v príbehu spomenú kone, tak hostia predstavujúci kone sa postavia a zaerdžia ako kone. Ak sa spomenú kráľ a kráľovna, tak mladomanželia sa postavia a pobozkajú sa alebo, keď sa spomenie koč alebo kolesá, tak sa postavia hostia a otočia sa okolo vlastnej osi.

Príbeh s kráľovnou a kráľom.

Stoličkový tanec

Do kruhu sa postaví 9 stoličiek, ktoré sú otočené chrbtom k sebe. Na parket príde 10 hostí, ktorí sa postavia dookola stoličiek. V tejto hre ide o to, že kto si pri zastavení hudby nestihne sadnúť, tak ten vypadáva. DJ alebo kapela pustia pesničku a počas pesničky musia hostia krúžiť okolo stoličiek, avšak pri zastavení pesničky si musia všetci ihneď posadať na stoličky, kto to nestihne, vypadáva. Pri vypadnutí hráča sa odoberie aj stolička, aby stále bolo o jednu stoličku menej, ako je hráčov.

Klobúkový tanec

Na začiatku sa vyberie určitý počet hostí (od štyroch až po desiatich). Každý z nich si dá na hlavu klobúk. Postavia sa do kolečka a každý chytí pravou rukou susedovi klobúk. Ľavou rukou chytia susedovi po ľavej strane pás a takto sa všetci dookola držia. Kapela alebo DJ začnú hrať pomalšiu pesničku, ktorá sa postupne zrýchľuje. Počas tejto pesničky si hráči prekladajú klobúky zo susedovej hlavy na svoju hlavu. Postupne ako sa zrýchľuje hudba, je predpoklad , že sa skôr či neskôr niekto pomýli, ten, kto sa pomýli, vypadáva z hry. Toho, kto sa pomýlil už určí moderátor tejto hry.

Slepá baba

Hra slepá baba sa hrá takto: ženích si zaviaže oči a do radu sa postaví päť žien a medzi nimi je nevesta. Úlohou ženícha je uhádnuť, ktorá z týchto piatich žien je jeho nevesta, a to podľa toho, že im chytí a ohmatáva lýtko na nohe.

Môže to byť aj opačne a teda, že nevesta si zaviaže oči a do radu sa postaví päť mužov. Samozrejme, medzi nimi je ženích otočený chrbtom ku neveste, pretože nevesta zas bude ohmatávať zadky týchto mužov a podľa zadku musí uhádnuť, ktorý je z nich jej ženích.

Hra s balónmi

Hra s balónmi
Zdroj foto: Internet

K zábavnému programu na svadbe posatčie aj balóny. Hry s balónmi su rôzne, ale ja budem hovoriť o tej, ktorú som videl. Na parket sa postavia páry, ktoré si dajú medzi seba balón tak, že ho držia len hlavami. Úlohou jednotlivého páru je udržať balón tak, aby im nespadol. Počas hry hraje pesnička a páry musia tancovať a udržať balón. Počas hry môžu páry do seba narážať, aby tým znemožnili vyhrať tomu druhému páru.

To by bolo všetko. Tak a teraz už viete, ako môžete svojich hostí na svadbe zabaviť aj iným spôsobom, ako len dobrou hudbou. 🙂 Vybrali ste si z týchto aktivít nejaký program na svadbu?

Prečítajte si aj náš ďalší článok s názvom 3 dôvody, prečo si na svadbu zavolať kameramana.

0 0 hlasujte
Hodnotenie článku

Zdielajte článok na:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Odoberať
Upozorniť
guest
0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Vaše myšlienky ma potešia, zanechajte komentár.x